DEZINFEKCIA OZÓNOM

Revolučná metóda dezinfekcie klimatizácie a interiéru vozidla

Užite si jazdu bez zápachu, plesní, vírusov a škodlivých baktérií. Ozón 03 účinne dezinfikuje 100 krát rýchlejšie ako iné štandardné čiastiace metódy, už za 30 minút tak eliminujete zdraviu škodlivé účinky, ktoré so sebou prináša zanedbaná údržba vozidla.

Nie je nám jedno, čo dýchate!

Prečo ozón?

Ozón sa radí medzi najsilnejšie dezinfekčné a oxidačné činidlá.

Usmrtí bežne sa vyskytujúce baktérie až stokrát rýchlejšie ako chlór. Rýchlo a spoľahlivo ničí tiež veľmi odolné druhy alebo formy patogénnych mikroorganizmov, ktoré chlór a iné dezinfekčné prostriedky nie sú schopné deaktivovať za prijateľných podmienok. K dezinfekcii ozónom dochádza prasknutím bunkovej steny. Je to účinnejšia metóda než použitie chlóru. Hladina ozónu 0.4 ppm sa ukázala dostatočná pre zabitie všetkých baktérií, vírusov, plesní a húb.
Výhody dezinfekcie ozónom
  • Eliminácia nebezpečných vírusov, baktérií a plesní
  • Eliminácia zápachu aj zo sedačiek a koberčekov
  • Dezinfekcia celého interiéru vozidla
  • Vhodná pre všetky typy klimatizácie

Ako často? Každý rok!

Pri používaní klimatizácie sa hlavne na výparníku vplyvom teplotných rozdielov zráža atmosférická vlhkosť, ktorá tvorí ideálne prostredie pre rozmnožovanie mikroorganizmov, baktérií a plesní. Tie sú následne vzduchotechnikou šírené do celého vozidla.

Zanedbaná údržba má za následok nielen nepríjemný zápach, ale hlavne škodlivé účinky na zdravie pasažierov automobilu  nebezpečné hlavne pre alergikov, astmatikov a malé deti.